Nové trendy v oblasti kuchyní

Ideální varianta pro Váš byt

Dobře vyřešená kuchyně je pro domov stejně důležitá jako zdravé srdce pro lidské tělo. Pokud chceme, aby srdce našeho domova správně pulzovalo, musíme mu věnovat patřičnou pozornost již ve fázi plánování. To znamená nešetřit na kvalitě návrhu. Protože barevnost a celkové uspořádání kuchyně největší měrou ovlivňují kvalitu našeho kuchyňského života a potažmo celého bydlení, měli bychom kuchyni plánovat právě s ohledem na barvy a ergonomii. Tento nesnadný úkol se vyplatí svěřit do rukou odborníkům, kteří nejenže navrhnou ideální variantu pro Váš byt, ale také do interiéru Vaší kuchyně mistrně zakomponují nové trendy, a provážou barevnost kuchyně s ostatními místnostmi. Není nic jednoduššího než si domluvit schůzku sicckuchyne@seznam.cz a nechat si udělat 3D návrh, za který nezaplatíte ani korunu . Ať už si budete přát zbrusu novou kuchyni, anebo změnit tu starou k nepoznání.

Kuchyně je nezbytnou součástí každého typu bydlení

Kuchyně se stala plnohodnotnou součástí bydlení, jsou na ni kladeny velké nároky, a to nejen ve funkční, ale i v estetické rovině. Díky tomu se však může pochlubit svým krásným designem a vysokým uživatelským komfortem. Z kuchyně se stala reprezentativní součást domu, která je srovnatelná s obývacím pokojem, s nímž se také často propojuje. Trend propojování obytných místností je jedním z důvodů, proč jsou na interiér kuchyně kladeny vyšší estetické nároky, než tomu bylo předtím.Nároky na provedení kuchyně se vyvíjí a jejich design i uspořádání podléhá módním trendům.

Funkčnost v popředí

Ruku v ruce s estetickými požadavky jdou samozřejmě také nároky na správné fungování kuchyně. V běžném životě oceníme nejen trendy design, ale také dostatečný uživatelský komfort. Technologický vývoj jde neustále kupředu, a proto nám moderní spotřebiče usnadňují čím dál více práce. Práci nám rovněž usnadní volba materiálů, které vyžadují minimální údržbu, zejména v případě pracovní desky a podlahové krytiny. Základním předpokladem správného fungování kuchyně je její promyšlené naplánování. Pokud nejsou dodrženy základní ergonomické zásady (zahrnující např. optimální rozmístění nábytku, spotřebičů, nebo rozdělení na pracovní zóny), jednotlivé pracovní úkony na sebe plynule nenavazují, práce v kuchyni se stane neefektivní, komplikovaná a zdlouhavá. Důležitou součást plánování kuchyně představuje uspořádání vnitřního vybavení. Správné členění skříněk a zásuvek nám zajistí přehled. Jejich snadné otvírání je zárukou rychlosti ovládání. Dokonalé využití úložných prostor nám umožní maximálně využít prostor, který máme k dispozici, což oceníme zejména v případě menších kuchyní. U místností, které nejsou příliš prostorově velkorysé, také často vzniká otázka, jak vyřešit stolování. Zda vsadit na módní a praktický barový pult, anebo zůstat věrni osvědčenému modelu jídelního koutu v podobě klasického stolu v doprovodu pohodlných židlí.

Trendem současné doby je prostorná, praktická a stylová kuchyně, která se však stále podřizuje prostoru, nikoli on jí. Aby spolu místnost, která se má stát kuchyní, a kuchyňská linka ladily, je třeba vzít v potaz prostorová specifika, zvyky a požadavky budoucích uživatelů.